Конечно дојде и последниот ден од работната недела, но времето денеска е малку постудено и се чини дека нема да имаме сонце.

Затоа, да се облечеме добро и да се заштитиме од студот со топли парчиња. Носиме едноставни црни фармерки и ги комбинираме со едноставна сива блузичка, а одозгора стилско сиво капутче.

Комбинацијата надополнете ја со црни чизми на висока потпетица, стилска чанта и накит во иста нијанса.

Имајте супер петок!

Објавено:
22 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
894 пати