Конечно дојде и последниот ден од работната недела, па сега е време да одберете шик комбинација во која ќе можете да уживате и после работните обврски. Денеска носиме фармерки со висок струк и ги комбинираме со лежерна блузичка во сино – бели пруги. И утрово е малку студено, па без размислување комбинацијата надополнете ја со ова широко сиво палто и рамните чевли во сина нијанса. Чантата е во малку потемен тон, а што се однесува до накитот, ги носиме омилените кружни обетки за оваа пролетна сезона.

Уживајте во последниот ден од работната недела! 

Објавено:
17 март 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
780 пати