Последниот ден од работната недела облачно и малку постудено, но тоа не значи дека не треба да сме стилски и да уживаме во забавите после работа.

По тој повод, денеска омилениот црн блузон со принт го комбинираме со свилено здолниште со должина до под колената, а комбинацијата ја заокруживме со црни чизмички на ниска потпетица.

На стајлингот му додаваме накит во златна нијанса, црна чантичка и јакничка или капутче по ваш избор.

Имајте супер петок!

Објавено:
1 ноември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.624 пати