Добар ден. Денеска е петок 13-ти, но се надеваме дека не сте многу по суеверија и дека денот ќе го поминете прекрасно.

Бидејќи викендот ни тропа на врата, ние одбравме комбинација која ќе биде супер избор доколку денес или во деновите што следат, ве очекува некоја претпразнична прослава. 

Светкаво здолниште е секогаш супер идеја за овој период од годината, а сега е во комбинација со бела блуза со карнери на ракавите.

Комбинацијата е заокружена со впечатливи обетки, салонки и клач чанта!

Ви посакуваме добра забава!

 

фото извор: Pinterest.com; 

Објавено:
13 декември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
788 пати