Добро утро! Петок е, одлична причина да сме добро расположени!

Не знаеме колку од вас се љубители на студено време, но ако сè уште не сте излегле од дома, облечете се топло, бидејќи надвор нависитна многу студи!

А што би можеле да облечете?

Нашиот денешен предлог се џинс или хеланки, во комбинација со долга плетена и топла ролка. Потоа, додадете капут со крзнени детали и високи чизми.

Кога се останатите модни додатоци во прашање, од дома не излегувајте без капа, секако чанта.

На комбинацијата можете да додадете и волуменозен шал и ракавици.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
17 јануари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.772 пати