СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Петок во уникатна комбинација од макси фустан и долг блејзер

28 октомври 2022

Добро утро.

Овој петок е во знакот на забавниот и елегантен изглед. За денешната комбинација е доволно да го искористите вашиот едноставен, долг и предимензиониран блејзер во црна боја како лесно есенско палто врз елегантен макси фустан во впечатлива зелена боја.

Фото: Pinterest

Искористете ја вашата омилена мини-чантичка како ремен околу половината за да му дадете необичен твист на изгледот, и надополнете го со зелени високи потпетици.

Имајте убав ден.

Објавено:
28 октомври 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
591 пати