За крајот на работната недела ви подготвивме една впечатлива комбинација. Ако вашите планови за викенд се да излезете од дома и да се забавувате со пријателите, тогаш овој предлог-стајлинг ќе ви послужи како одлична инспирација.

Ние се одлучивме за тесни црни панталони, кои ги комбинираме со впечатливо палто со принт, со набрани ракави и истакната половина. 

На тоа додаваме чевли на висока потпетица и ремче со златен детаљ во предниот дел, како и мала црна чанта.

Црвениот лак и кармин се задолжителни.

Имајте супер забавен петок!

Објавено:
9 февруари 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
594 пати