Крајот на оваа работна недела го завршуваме со пролетна комбинација. Се одлучивме за здолниште во зелени тонови со копчиња на средината.

Го комбинираме со кошула со принт во нежни нијанси. На тоа додаваме наметка во темноцрвена нијанса. Комбинацијата ја заокружуваме со беж чевли и чанта во слични нијанси на здолништето и наметката.

За крај, не заборавајте на доброто расположение и уживајте во овој ден!

Објавено:
30 март 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
645 пати