Сигурни сме дека се радувате на фактот дека денес е петок и дека уште еден викенд е пред нас. Нашиот денешен предлог е плетено фустанче во светла беж нијанса. 

Ракавите се ѕвонести и се врзуваат во панделка, што го прави фустанот е интересен.

Комбинацијата е заокружена со црни чизми до глужд и чанта со впечатлива тока.

На сето тоа вие додадете капут и омилениот кармин.

Нека новиот месец започне со стил!

Објавено:
1 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
629 пати