Добро утро. Нова работна недела е пред нас, а ние ја започнуваме со деловна комбинација во кафени тонови.

Панталони со висок струк и широки ногавици се искомбинирани со ролка во чоколадна нијанса. На тоа е додаден блејзер во кафени нијанси. 

Модните додатоци се исто така во тие рамки. Мала, но впечатлива чанта, широк ремен со кој дополнително се нагласува половината и шапка се одличен избор со кој е заокружена комбинацијата.

Кога се обувките во прашање, овде се рамни чизми до глужд, но ако преферирате потпетици, можете да ги замените со чевли.

Ви посакуваме убав почеток на работната недела.

Објавено:
5 април 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
539 пати