Оваа работна недела ќе ја започнеме со елеганција во кафени тонови. Земјените нијанси се одличен избор за студените денови, давајќи топлина на секој аутфит.

Предложуваме плисирано здолниште со кафена основа и кремави детали, џемпер со кафено-сини риги и кафен блејзер.

На овие парчиња додаваме капут во крем нијанса и беретка што одговара на него, а за финиш имаме високи потпетици во сина боја.

Имајте убав старт на неделата.

Фото: Pinterest

Објавено:
14 јануари 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот