Првиот работен ден во оваа студена недела го старуваме со топла комбинација. Капут во светло, крем боја, шал ќебе во слични нијанси, дополнети со црн џемпер и класичен џинс. 

Шал ќебето наоѓа голема практична и естетска примена зимно време, па затоа нека биде дел од вашиот стајлинг оваа сезона. 

Финиширајте го понеделничкиот аутфит со црни чизми над глужд и чанта во окер боја.

Имајте убав ден!

Фото: Pinterest

 

Објавено:
6 февруари 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
883 пати
Тагови: 
шал капут џинс