Новата работна недела ја започнуваме со деловен стајлинг на денот. Нашиот денешен предлог е комбинација составена од бела кошула со трендовски широки ракави и висок околувратник, која одлично го смирува широкото здолниште во впечатливи сини нијанси.

Здолништето е во широк крој, со висок струк кој ја истакнува половината и џебови што му дава тренди нота, а должината под колена го прави идеално и за работното место.

Во конкретниов случај, изборот на обувки се чевли со ремче, но вие можете да ги замените со чизми до глужд или чизми или пак со салонки.

Со капут во темносина нијанса и чанта стајлингот е заокружен.

Нека оваа недела ви започне успешно!

Објавено:
24 февруари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.758 пати