Добар ден. Новата работна недела, а последна од јануари ја започнуваме со деловна, а тренди комбинација.

Нашиот избор за денеска е бела кошула со волуменозни ракави. Така ќе ги споите класиката и трендовите. Во комбинација е со широко здолниште со принт, а стајлингот е заокружен со високи чизми.

Секако, вие додадете капут и поголема чанта доколку ви е потребно.

Ви посакуваме со успех да го завршите овој месец.

 

 

фото извор: pinterest.com; 

Објавено:
27 јануари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
911 пати