СТАЈЛИНГ НА ДЕНОТ

Понеделник во бела романтична кошула и кратки пантолони

22 август 2022

Добро утро!

Работната недела ја започнуваме со комбинација која ја брише строгата граница помеѓу романтичната елеганција и неформалното. Оваа бела кошула со волуменозни ракави и карнери ја одредува романтичната нота на денешниот изглед кој го надополнуваме со беж кратки панолони со шолти акценти со цел да се внесе лежерна свежина.

Фото: Pinterest

Очилата за сонце со златни рамки, сандалите со златни синцирчиња и кожната луксузна чанта со златни елементи го комплетираат изгледот со дополнителна елегантна нота.

Уживајте во понеделничкото утро!

Објавено:
22 август 2022
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
379 пати