Овој понеделник поминете го во шик бело фустанче со нежни пруги кое одлично ќе се вклопи во сивиот почеток на работната недела. Го комбинираме со стилско, широко крем палто како едно од омилените на трендсетерките ширум светот. Бидејќи температурите се супер, без двоумење комбинацијата надополнете ја со сандали со потпетица, а стајлингот украсете го со една од најпосакуваните чанти сезонава!

Уживајте во неделата што доаѓа...

Комбинација: Fashion Group

Фустан, палто: Mango

Сандали: Bata

Чанта: Parfois

Модел: Мартина Пенева

Модна агенција: Моделс Ин

Шминка и фризура: Infinito Skopje

Објавено:
6 јуни 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
404 пати