За првиот ден од работната недела имаме комбинација од бело и беж.

Бел блејзер и бела блуза, на кои што ќе додадеме беж панталони и високи потпетици во иста нијанса.

Овие две бои се секогаш добар избор кога сакате да играте на сигурно. 

За да го комплетираме денешниот стајлинг додаваме беж чанта и подготвени сме за тековните обврски.

Имајте убав ден.

Фото: Pinterest

Објавено:
27 март 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.885 пати