Новиот месец и новата работна недела ги започнуваме во деловна комбинација. Нашиот денешен предлог е бела кошула со тенка панделка, која ја комбинираме широко здолниште со црно-бел принт.

На тоа додаваме кратка јакничка на патент во интензивна сина боја, а токму во таа нијанса се и чевлите.

Комбинацијата ја заокружуваме со сино-бела чанта.

Сигурни сме дека и облеката ќе придонесе за да се чувствувате уште посигурни во себе и да ја започнете новата сезона на обврски успешно.

Имајте убав ден!

Објавено:
3 септември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
696 пати