Нова работна недела е пред нас, а со тоа и нови предизвици. Но, без разлика на тоа каква ќе биде и со што ќе се соочите, не заборавајте дека треба добро да изгледате.

Нашиот денешен предлог е комбинација во беж нијанси. Одбравме тесни, класични панталони со висок струк и ремен кој се врзува во панделка. 

Ги комбинираме со тенка кошулка на долги ракави со интересен цветен принт. Чевлите се во слична нијанса со панталоните, на висока потпетица се и ременчиња во предниот дел.

Комбинацијата ја заокружуваме со беж чанта, очила за сонце и дискретен кармин.

Имајте успешна работна седмица!

Објавено:
4 септември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.879 пати