Новата работна недела ја започнуваме со комбинација во беж нијанси. Се одлучивме за панталони со висок струк, кои ги комбинираме со блуза со цветен принт.

На тоа додаваме беж чевли со кафени детали. Изгледот го завршуваме со чанта во истата нијанса, очила за сонце и кармин во неутрална нијанса.

Ви посакуваме успешен старт на новата недела, а веруваме дека овој ден брзо ќе ви мине, со оглед на тоа дека утре повторно е неработен ден.

 

Објавено:
30 април 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
848 пати