Понеделник во целосно бела комбинација и кафени чизми

30 септември 2019

Првиот ден од работната недела го дочекавме со прекрасно сонце, но утрото е студено па одбравме стилска ролка на долги ракави во бела нијанса.

Истата ја комбинираме со асиметрично плисирано здолниште со висок струк, а на целата комбинација ѝ додадовме впечатливи кафени чизми до колената.

Чантата е во иста нијанса како чизмите, а подеднакво шик се сите детали во златна нијанса вклучувајќи ги и очилата за сонце.

Имајте супер старт на работната недела!

Објавено:
30 септември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.264 пати