Сонце во градот и најавени високи температури за првиот ден од работната недела. Денеска одбравме црно – бело фустанче на куси ракави со карнери во долниот дел како едни од нашите омилени детали.

Фустанчето го надополнивме со црн ремен на половината, стилска чантичка, влечки во светла нијанса и секако очила за сонце.

Уживајте во прекрасниот летен ден!

Објавено:
1 јули 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
673 пати