Новата работна недела ја стартуваме со црвен фустан со карнери. Ракавите се до лакт и завршуваат со карнери, а украсен е и централниот преден дел на фустанот.

Има женствена линија и соодветен е за повеќе пригоди. Доколку имате обврски во текот на целиот ден, а вечерта ве очекува некоја прослава, тогаш вакво парче е идеално.

Го комбинираме со црни обувки, очила за сонце и дискретни обетки.

Чантата е исто така црвено, но со принт.

Ви посакуваме успешна и среќна работна недела.

Објавено:
20 август 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
343 пати