Првиот ден од работната недела е исклучително тежок, а денеска е дополнително отежнат од облачното време со кое се разбудивме утрово.

По тој повод, да се обидеме да го разубавиме со шик комбинација составена од неколку впечатливи бои.

Денеска носиме светли фармерки и ги комбинираме со џемперче во неодолива нијанса на црвена боја, а комбинацијата ја заокружуваме со шармантни бели чизмички до глуждовите.

Коомбинацијата надополнете ја со стилско капутче по ваш избор и уживајте во денот!

Објавено:
21 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
930 пати