Новата работна недела ја започнуваме расположено и топло. Иако немаме сонце, тоа не значи дека треба да му се препуштиме на сивилото. Токму затоа и стајлингот за овој поделеник е во знакот на црвената боја.

Денешната предлог-комбинација е составена од темен џинс, кој го комбинираме со бела кошула и црвен топол џемпер одозгора до отркиени раменици.

На сето тоа додаваме кариран капут и високи кожени тегет џизми.

Чантата е црвена со тегет елементи.

Ви посакуваме убава и успешна работна седмица.

Објавено:
4 декември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
915 пати