Новата работна недела ја започнуваме со комбинација која веруваме ќе се вклопи и во вашиот деловен стил, но и во секојдневието.

Нашиот денешен избор се тесни црни фармерки кои ги комбинираме со нежна кошула на точки. Во делот на околувратникот се врзува во панделка, што ја прави уште поженствена.

На тоа додаваме црно долго палто со ревери и црни чизми до глужд.

Комбинацијата ја заокружуваме со чанта во колор-блок комбинација.

Ви посакуваме успешна работна недела!

Објавено:
12 ноември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.234 пати