Првиот ден од работната недела го дочекавме со облачно време, па потребно е нешто да го разубавиме.

Денеска носиме фармерки со висок струк во светла нијанса и ги комбинираме со едноставна бела блузичка со натпис и прекрасно розово капутче.

Комбинацијата надополнете ја со чизми на висока потпетица и шик капа која е совршена како дел од денешниот стајлинг.

Имајте убав ден!

Објавено:
17 декември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
796 пати