Првиот ден од работната недела го дочекавме со навистина облачно и дождливо време, па сега е вистински момент од плакарот да ги извадите плетените фустанчиња и високите чизми како една од најпосакуваните комбинации во есен. Носиме фустанче во крем нијанса и го комбинираме со високи чизми во потемна кафена нијанса како и чантата. Бидејќи времето е студено, задолжително со себе понесете го и најмодерното есенско капутче, а не заборавајте и да се разубавите со шминка во прекрасните есенски нијанси.

Имајте успешен старт на работната недела!

Објавено:
10 октомври 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.743 пати