И додека некои од нас со нетрпение го очекуваат снегот, за почетокот на неделава резервиравме една игрива зимска комбинација.

Кариран шал и здолниште, заедно со капут во беж нијанса, волнено капче и зимски чизми со врвки. Овој аутфит можете да го искомбинирате со црни хеланки или пантолони. 

Интересен детал се и топлите чорапчиња кои што можат да бидат во сива, бела или беж боја.

Добар старт за успешна работна недела.

Фото: Pinterest

Објавено:
16 јануари 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.095 пати