Добро утро. Новата работна недела почна магловито, па веруваме дека овој понеделник повеќето сме сонливи. 

Сепак, секое време е одлично за добра модна комбинација. Денеска се одлучивме за карирани широки панталони и топол џемпер во кафена нијанса. Секако, можете да се одлучите и за повесели бои и така да ѝ пркосите на маглата.

Обувките се беж и со врвки, а на сето тоа додадете макси капут или макар до колена и имате совршена зимска деловна комбинација.

Ви посакуваме успешна работна недела.

 

фото: Pinterest.com; 

Објавено:
16 декември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
775 пати