Првиот ден од работната недела секогаш знае да биде тежок, па денеска одберете весела комбинација со која ќе внесете позитивна енергија.

Денеска носиме шик карирани панталони и ги комбинираме со едноставна бела ролка и тренди жолто џемперче.

Секако, одозгора комбинацијата надополнете ја со топло капутче и овие слатки чевли кои се совршен пар на останатите парчиња.

Што се однесува до модните додатоци, единствено носиме тренди чанта и топла капа за да се заштитиме од студот.

Уживајте во денот!

Фото: Pinterest

Објавено:
10 декември 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.446 пати