Работната недела ќе ја започнеме во светли кремави тонови во склад со сончевите денови коишто сè уште се тука.

Денешниот понеделник го резервиравме за светол тесен џинс којшто ќе го комплетираме со бела маичка на кратки ракави и кремав блејзер. 

Безвременски стајлинг со којшто никогаш нема да направите утка. Финишираме со бели мокасинки и беж чанта.

Неделата може да започне.

Фото:Pinterest

Објавено:
11 септември 2023
Категорија: 
Стајлинг на денот