Добро утро. Новата работна недела ја започнуваме со женствена комбинација, која може да се вклопи одлично и во вашиот деловен стил, доколку работното место го дозволува тоа.

Долго здолниште во розови и зелени нијанси е искомбинирано со зелена ролка и капут во беж нијанси со дискретен принт. Доколку излегувате подоцна, капутот можете да го смените со мантил или кожена јакна.

Стајлингот е заокружен со високи чизми и кожена чанта во бордо нијанса.

Ви посакуваме убав ден и успешна работна недела!

Објавено:
11 ноември 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
2.475 пати