Оваа работна недела ќе ја стартуваме со моќна комбинација.

Понекогаш сакаме да оставиме впечаток со стајлингот, а токму таков имаме за овој понеделник.

Плетен фустан во темно зелена нијанса заедно со окер кожен мантил и кожни чизми на потпетица.

На овој аутфит, со каубојски елементи, додаваме црн ремен и шешир во иста боја.

Вака стилизирани зачекоруваме кон уште една успешна работна недела.

Имајте убав понеделник.

Фото: Pinterest

 

Објавено:
11 февруари 2024
Категорија: 
Стајлинг на денот