Добро утро. Понеделник е, нов месец е. Се надеваме дека ќе ни донесе убави работи. Ние пак, стандардно започнуваме со модна инспирација, односно „Стајлинг на денот“.

Нашиот денешен предлог е комбинација кај која доминира деловната нота, но сепак не е премногу строга.

Сиво одело во случајов е искомбинирано со бела маица, односно може да биде блузичка или кошулка. Изборот на обувки се патики со црни точки, кои ја ублажуваат строгоста на оделото и ја прават комбинацијата погодна за повеќе пригоди, а згора на сè и поудобна.

Црна чанта и дискретен накит, како и очила за сонце, а ние би додале и чадор, се модните додатоци со кои можете да ја заокружите комбинацијата.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
1 јуни 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
647 пати