Добро утро. Нова работна недела е пред нас. А ние понеделнички започнуваме со деловен предлог-стајлинг.

Панталони со висок струк се секогаш добар избор за комбинација. Ја истакнуваат женската фигура на вистински начин. Во случајов се во темносина нијанса, а во комбинација со кошула во ревери и нагласени раменици во портокалова нијанса.

Додадете чевли и чанта и подгответе се за претстојната недела.

Нека биде успешна!

 

Објавено:
5 октомври 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.031 пати