Добро утро. Веруваме дека за добар дел од вас ова е првиот работен ден после празниците. Се надеваме дека и утринава не' читате во добро расположение и здравје.

Ние и овој ден го започнуваме со стајлинг на денот, а нашиот предлог се панталони со висок струк и широки ногавици и ролка. Во случајов е кратка ролка, но вие можете да ја замените со џемпер или долга ролка. 

Можете да додадете кратка јакна и секако капут. Со оглед на тоа дека е дождливо, не заборавајте и чадор.

Ви посакуваме убав ден!

Објавено:
11 јануари 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
395 пати