Оваа работна недела ја стартуваме со комбинација во пателни нијанси.

Одбравме практична, но истовремено елегантна комбинација што може да ја имате во план и за деловен состанок и за кафе со пријателите.

Панталони во нежно розова боја се еден од најактуелните трендови, а ние ги споивме со парчиња во бела боја. Во комбинацијата имплементиравме маичка на прерамки и женствени сандали со ременче околу глуждот.

Аурфитот го заокруживме со плико чанта и колоритен ѓердан.

 

Објавено:
9 јули 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
379 пати