И овој вторник го започнуваме со стандардната рубрика „Стајлинг на денот“. Овој пат ве инспирираме со топла комбинација во црна нијанса.

Се работи за комплет од плетено миди здолниште и широк долг џемпер со ролка. Истава комбинација можете да ја изведете и со тесен фустан и џемпер.

Изборот на обувки прилагодете го на временските услови, а на крајот додадете капут и чанта.

 

Објавено:
23 ноември 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
672 пати