Првиот ден од работната недела се разбудивме со прекрасно време и сонце во градот, па без проблем можеме да носиме кусо здолниште.

Истото е изработено од темен тексас, па го комбинираме со црна маичка на куси ракави со принт во предниот дел.

Одозгора, комбинацијата надополнете ја со тексас јакна во светла нијанса и црни чизми на висока потпетица.

Стајлингот истакнете го со впечатливи обетки и чанта и секако, задолжителните очила за сонце.

 

Објавено:
11 март 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
836 пати