Првиот ден од работната недела и првиот ден од прекрасниот октомври го дочекавме со сонце во градот, но и температури кои дозволуваат да носиме џемперче.

Одбравме едноставни фармерки во светла нијанса и ги комбинираме со меко џемперче ролка во сива нијанса, а на сето ова додаваме шик кожена јакна во црна боја и патичиња што совршено одговараат.

На комбинацијата додадете ја вашата омилена кожена чанта и очила за сонце, а во утринските часови можете да ја ставите и оваа тренди капа.

Уживајте во денот и имајте прекрасен октомври!

Објавено:
1 октомври 2018
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
678 пати