Добро утро! Новата работа недела ја започнуваме со сонце и елегантна деловна комбинација.

Нашиот предлог е ролка во светла нијанса, која е искомбинирана со тиролка во сива нијанса. Со V-израз и должина до колена, торолката има женствена и елегантна линија.

За тоа уште повеќе придонесува и црната панделка на страна, што го прави парчето уште повпечатливо.

Комбинацијата можете да ја заокружите со чевли и капут и секако чанта.

Ви посакуваме многу успех во деновите што претстојат!

 

Објавено:
17 февруари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.831 пати