Оваа работна недела ја стартуваме со романтичен стајлинг.

Како предлог одбравме фустан во пруги што истовремено е и тренди и женствен, а прилега на сечија силуета.

Кројот ја следи линијата на телото, а во долниот дел е надополнет со широки карнери, додека прерамките на рамената се врзуваат во панделка.

Може да го комбинирате со сандали или еспадрили, а особено шармантно изгледа во комбинација со сламен шешир.

 

Објавено:
27 јули 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
688 пати