Првиот ден од работната недела се чини дека ќе биде уште потежок од вообичаено со оглед на дождот со кој се разбудивме утринава. Тоа не треба да ве спречи да бидете стилска дама и денеска, со внимателно одбрани парчиња што ќе го развеселат денот. Денеска носиме едноставни светли фармерки и ги комбинираме со романтична кошулка со цветни детали. Утрово температурите се малку пониски, па затоа комбинацијата надополнете ја со оваа шик кафена јакничка. Што се однесува до модните додатоци, кафената чанта со ремче и чевлите во слична нијанса денеска се сосема доволни да блеснете во полн сјај.

Уживајте во денот!

Објавено:
8 мај 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
716 пати