Првиот ден од работната недела да го започнеме со позитивна енергија во исчекување на сонцето што се чини ќе огрее во секој момент.

Денеска носиме целосно сива комбинација како една од нашите омилени бои, а дефинитивно и наголем број девојки.

Комбинираме тесни сиви фармерки заедно со нежно и меко бело џемперче, а се топлиме со оваа стилска јакничка од превртена кожа во слична боја како останатите парчиња.

Комбинацијата надополнете ја со сива волуменозна чанта, црни чизмички и сиво капче, а секако со вас понесете си ги и омилените очила за сонце.

Имајте среќен почеток на работната недела!

Објавено:
11 февруари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
607 пати