Првиот ден од работната недела поминете го во стилска комбинација составена од искинати фармерки и шармантна маичка со откриени рамена во кафена нијанса. Комбинирајте ја со рамни сандали со леопард принт и бохо чантичка во малку потемна кафена боја. Украсете ја комбинацијата со ова тренди ланче и очила за сонце во боите на денешните парчиња. Што се однесува до шминката, единствено потребен ви е кармин во црвена боја и подготвени сте да го освоите денот!

Објавено:
15 август 2016
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
485 пати