Добро утро. Започнуваме уште една работна недела и тоа стандардно со рубриката стајлинг на денот.

Овој пат нашиот предлог за инспирација е комбинација во светли нијанси.

Бел џинс или панталони искомбинирајте ги со бела кошула или блуза и на тоа додадете мантил исто така во светла нијанса.

Изборот на обувки се колор-блок сандали, додека пак чантата е во беж нијанса. Но, доколку сакате да му дадете диманика на изгледот, можете да изберете некоја во повпечатлива нијанса.

Ви посакуваме убава работна недела.

Објавено:
12 април 2021
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
710 пати