Првиот ден од работната недела повторно со прекрасно сонце и супер температури во текот на денот, па носиме повеќеслојна комбинација.

Одбравме џинс со висок струк и го комбинираме со прекрасна свилена кошула во нежна сина нијанса, а утрово комбинацијата ја надополнивме со карирано палто поради ниските температури.

Стајлингот надополнете го со чизми или едноставни бели патики и чантичка и накит по ваш избор.

Имајте супер старт на работната недела!

Фото: @ellaforster

Објавено:
21 октомври 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.430 пати