Првиот ден од работната недела го дочекавме со малку облачно време, но тоа не значи дека нема да се појави сонце подоцна. Денеска носиме целосна тексас комбинација составена од едноставни стилски фармерки и широка тексас кошулка. Комбинацијата украсете ја со впечатливо палто во неколку бои и интересен принт, а чувствувајте се удобно во едни од хит патиките оваа сезона. Чантата денеска е небесно сина, а накитот сребрен и супер шармантен. 

Објавено:
13 март 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
651 пати