Првиот ден од работната недела секогаш е тежок, а денеска утрово го дочекавме со навистина ниски температури, а тоа значи дека треба добро да се облечеме.

Носиме црни фармерки и ги комбинираме со тексас кошулка и топло сиво џемперче со кое ќе се заштитиме од студот.

Комбинацијата ја надополнивме со црни чизми до глуждовите и црна шапка, а на вас оставаме да одберете капутче и секако, соодветна чанта што изгледа супер заедно со останатите парчиња од комбинацијата.

Имајте убав ден и успешен старт на работната недела!

Објавено:
14 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.053 пати